Pocházím z myslivecké rodiny a po zlaté kokršpanělce jsem vždycky toužila. Fenku jsem uchovnila v roce 1993 a v roce 1995 jsme měli poprvé 5 krásných štěňátek. Zuzanka nám byla milou společnicí do svých 14-ti let.

V roce 1996 mi manžel daroval k vánocům další fenku Hellu z Akredu ( tu jsme pojmenovali Askinka).

Askinka měla štěňátka 2x, pokaždé velmi početné vrhy. Celkem jsme odchovali od této fenky 19 štěňátek. Někteří jejich noví majitelé pokračovali v chovnosti a věnovali se jim nejen po stránce společenské, ale i po myslivecké.

Jsme malá chovná stanice rodinného typu a své fenky chováme pro radost . Všechny byly vždy členkami naší rodiny, pobývaly v naší domácnosti společně s rodinou a cestovaly s námi vždy i na dovolené. Bydlíme v rodinném domku cca 20 km od Brna, takže měly vždy možnost pohybu na zahradě. Hodně a rádi s nimi chodíme do lesa. Štěňátka vyrůstají vždy s námi společně v domě obklopeni láskou celé rodiny, která se jim věnuje jak po stránce zdravé výživy a čistoty, tak po stránce společenské. Mám zájem vychovat zdravá a krásná štěňátka a najít jim nový domov, kde jim poskytnou stejnou péči a lásku, jakou mají psi u nás a dostatek pohybu v přírodě.

Askinka nám dělala radost 15 a půl roku a s láskou na ni vzpomínáme.

Nyní máme fenku z chovatelské stanice Kokrus - Camomile Princess Kokrus (říkáme jí Kamilka).